Meklet:   
Apsveikumi
Jaunumi
Par mums
Fotogalerija
Partneri
Kursi
Anketa
Pārstāvības
Kontakti
 


Izlaidums 20.02.2009

Izlaidums 11.10.2019

Izlaidums 15.11.2019

Izlaidums 28.02.2020
   Jaunumi

   Saeima atbalsta Tāli Linkaiti satiksmes ministra amatā   


Saeima trešdien, 23. janvārī, satiksmes ministra amatā apstiprināja Tāli Linkaiti. Galvenās prioritātes satiksmes jomā būs vēršanās pret korupciju un sadarbība ar cilvēkiem, kas ikdienā izmanto satiksmes nozares uzņēmumu sniegtos pakalpojumus. Tiem jābūt pieejamiem un kvalitatīviem.

Kā pirmie darbi būs Eiropas Savienības finansēto lielo transporta projektu revīzija, taksometru jomas sakārtošana, kā arī sabiedriskā transporta iepirkuma konkursa principu izvērtēšana.

Tāpat uzmanība tiks pievērsta ministrijas padotībā esošo kapitālsabiedrību darbībai un izvērtēt to resursu izmantošanas pamatotību. Nepieciešamas gadījumā plānota izmaksu samazināšana un restrukturizācija, izstrādājot ilgtermiņa darbības plānu un uzlabojot kapitālsabiedrību pārvaldības modeli.

T.Linkaits nolēmis turpināt mērķtiecīgu darbu pie Latvijas autoceļu atjaunošanas un kvalitātes uzlabošanas. Īpaša uzmanība tiks pievērsta to ceļu posmu atjaunošanai, kur ir augsta satiksmes intensitāte, kā arī tiem ceļiem, kas ved uz novadu centriem. Mazākas intensitātes vietējos ceļus ir plānots nodot pašvaldību pārraudzībā.

Kā vienu no galvenajiem uzdevumiem ministrs plāno izvērtēt, cik pamatots ir dzelzceļa elektrifikācijas projekts un kāda ir iespēja to realizēt ierobežotā apmērā. Tāpat plānots izvērtēt VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) biznesa modeli un investīciju programmu, nepieciešamības gadījumā veicot tās restrukturizāciju, izmaksu samazināšanu un izstrādājot ilgtermiņa darbības plānu, veicinot dzelzceļa tranzīta koridora starptautisko konkurētspēju.

Lielo ostu darbībā valdība iecerējusi piemērot OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus, palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā un nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu - paredzēts izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, kā prioritāro risinājumu, paredzot to pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrībām.

Vienlaikus valdība plāno turpināt īstenot dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projektu, kā arī panākt Eiropas Savienības (ES) daudzgadu finanšu perspektīvā finansējumu projekta pabeigšanai ar visaugstāko pieļaujamo ES līdzfinansējuma intensitāti un atbalstīt Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" darbību Rīgā, nodrošinot tā labu pārvaldību un resursus.

T. Linkaits iepriekš darbojies kā VAS “Starptautiskās lidostas “Rīga” neatkarīgais padomes loceklis, satiksmes ministrija ārštata padomnieks stratēģijas jautājumos, lidsabiedrības AS “Air Baltic Corporation” padomes loceklis, kā arī VAS “Latvijas kuģniecība”, SIA “Baltic International Airlines” valsts pilnvarnieks.

T. Linkaits Latvijas Universitātē ir ieguvis ekonomista izglītību ekonomiskās un sociālās plānošanas specialitātē.
 
« « back

 
 
  Created by ART Design Studio