Meklet:   
Apsveikumi
Jaunumi
Par mums
Fotogalerija
Partneri
Kursi
Anketa
Pārstāvības
Kontakti
 


Izlaidums 20.02.2009

Izlaidums 11.10.2019

Izlaidums 28.02.2020
   Jaunumi

   Transports bija, ir un būs   

  

 

 Šā gada 6. septembrī Transporta un sakaru institūtam (TSI) bija dubulti svētki – apritēja septiņi gadi, kopš darbojas šī mācību iestāde, un durvis vēra rekonstruētais mācību korpuss.

 Par otro notikumu jāpateicas institūta lielajai popularitātei Latvijas skolu absolventu un transporta, sakaru un loģistikas speciālistu vidū. Pēc TSI rektora Jevgeņija Kopitova teiktā, patlaban institūtā mācās aptuveni 4,5 tūkstoši studentu un šogad vien „studentu brālības” rindas ir papildinājuši 1,5 tūkstoši cilvēku.

 Savukārt TSI prezidents Igors Kabaškins pastāstīja, ka pirms gada institūts saņēma no Izglītības un zinātnes ministrijas atļauju nomāt bijušo Rīgas Aviācijas universitātes bibliotēku. Ilgu laiku šīs telpas tika izmantotas par noliktavu – vecu normatīvo dokumentu glabātavu, un bija visai bēdīgā stāvoklī. Institūtam nācās ieguldīt vairāk nekā 400 tūkstošus latu, lai tās savestu kārtībā. Bet tagad institūtam ir septiņas jaunas lielas auditorijas, papildu datorklases, mūsdienu prasībām atbilstoši aprīkota konferenču zāle ar vairāk nekā 500 vietām, elektronikas laboratorija, telpas redakcijas un izdevniecības nodaļai un TSI bibliotēkas zinātniskajai nodaļai. Bez tam speciāli atvēlētā zālē tiek veidots „IT inkubators”, bet modelēšanas laboratorijā studenti un pasniedzēji varēs apgūt speciālo programmatūru, papildināt zināšanas datorzinībās, ekonomikā un loģistikā.

 Vēl tikai jāpiebilst, ka jaunajā korpusā varēs mācīties arī cilvēki ar ierobežotu kustības spēju.

 Institūta dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā sanāksmē TSI vadība pasniedza virknei pasniedzēju docenta, asociētā profesora un profesora diplomus, kas apliecina viņu augsto profesionālo līmeni. Lai gan institūts darbojas tikai septiņus gadus, TSI akadēmiskās skolas tradīcija iedibināta jau pirms vairākiem desmitiem gadu. Institūta zelta kodols ir mācībspēki, kuri var lepoties ar nozīmīgām zinātniskām izstrādnēm un piedalās Eiropas Savienības programmās. TSI tradīcijas turpina jaunie zinātnieki, kas sekmīgi aizstāvējuši doktora disertāciju.

 Latvijas Transporta savienības prezidents Vladimirs Zvonarevs uzsvēra, ka septiņos darbības gados institūts iemantojis augsti profesionālas transporta un vadībzinātnes mācību iestādes slavu un tā absolventi strādā daudzos Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumos.

 Transporta un tranzīta bizness Latvijā sekmīgi attīstās, un profesionāli sagatavotu jauno speciālistu ienākšana nozarē ir tās tālāka uzplaukuma ķīla. Transports bija, ir un būs, tas cels šajā nozarē strādājošo cilvēku labklājību un veicinās visas Latvijas valsts attīstību.

 

 

 
« « back

 
 
  Created by ART Design Studio